Peyzaj

Mimar bir binanın iç tasarımını yapar, projelendirir. Bir de binanın dışında kalan, bahçeler, yollar, duvarlar, havuzlar, setler, tesisler vb. vardır. Bunlar dış mekanlardır.

Tasarımı için yapı bilgisi, estetik, statik, hidroloji, çizim tekniği, dendroloji gibi bir takım disipline edilmiş bilgilerin tasarımcıda toplanmış olması gerekir. İşte bu ve benzeri bilgilerle donatılmış elemanların yaptığı dış mekan projelerine peyzaj denir.

Temizlik

Çevre bizim hiç gözardı edemeyeceğimiz bir zenginliğimizdir. Çevremizi korumalı, yaşam alanlarımızı kirletecek her türlü unsurla savaşmalıyız.

Firmamız geliştirdiği yeni projelerle, hem ‘sürekli temiz kent’ hedefine hizmet etmekte, hem de çevre temizliğinin yerel yönetim bütçeleri içindeki payını düşürerek kent bütçesine katkı sağlamaktadır.Temiz bir şehir için 7 gün 24 saat görev başındayız …

Ekip ve ekipmanlarıyla temiz bir kent için periyodik olarak sokak ve caddeleri yıkamakta olup, arazi şartlarının gerektirdiği teknolojik araçları kullanmaktadır. Firmamız; süpürme için gerekli araç parkı konusunda sektörün önde gelenleri arasında yer almaktadır.Yaptığımız araç yatırımları sayesinde, trafik yoğunluğu gibi olumsuz durumlarda da süpürme çalışmalarımızı devam ettirebiliyoruz.

İnşaat

Sönmez Holding, Kutlucan Holding ve Türkün Holding ortaklığı ile kurulan Sönmez Çimento Yapı ve Madencilik San. ve Tic. A.Ş. Adana Yumurtalık Tayseb Serbest Bölgesinde Ekim 2014’de üretime başlamıştır. Aralık 2012’de yapımına başlanan fabrika, son teknoloji tozsuzlaştırma sistemleri ile güncel çevre mevzuatına uygun olarak dizayn edilmiş olup, aynı zamanda alternatif yakıt ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı ile çevreci fabrika özelliğini korumaktadır. 413 dönümlük sahası ve 230 çalışanıyla ham madde kaynaklarına çok yakın olan Sönmez Çimento, serbest bölgeler içerisine kurulmasına izin verilen Türkiye’deki ilk çimento fabrikasıdır. Bunun yanı sıra, kendi limanını 2017 yılı kasım ayında devreye alan fabrika bu avantajını da kullanarak müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır. Yıllık 1,7 milyon ton klinker ve 2 milyon ton çimento üretimi gerçekleştiren Sönmez Çimento, satışlarının büyük bir bölümünü ihracat olarak gerçekleştirmektedir.

Araç Kiralama ve Nakliye

Nakliye ve İş araçları kiralama konusunda da hizmet vermekteyiz